صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 56

موضوع: بحث و گفتگو راجب استوری مورتال کمبت 11

1. بحث و گفتگو راجب استوری مورتال کمبت 11

ProphetRyn آواتار ها کاربر سایت
    علاقه مند به
    liu-kang
    تشکر شده 1,063 بار در 398 ارسال
    نوشته های وبلاگ
    1
    تگ شده
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    با سلام هر بحث و گفتگو و نظری راجب استوری مود Mortal Kombat 11 دارید توی این تاپیک بیان کنید

لو دادن و اسپویل کردن داستان توی چت باکس، پیغام بازدید کننده و هر تاپیک دیگه ای بجز تاپیک های اسپویلر ممنوع و 3 روز بن به همراه دارد.

سعی کنید نظراتتون رو حتی توی این تاپیک هم توی اسپویلر قرار بدید.

با تشکر

Future Legend

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید ProphetRyn از ایشان تشکر کرده اند:

*SHAO KAHN* (05-01-2019),.shayan. (05-31-2019),Ahmadreza (04-20-2019),EMPEROR (05-29-2019),hi good bye (05-03-2019),Holy Ninja (04-19-2019),Mary Cage (05-01-2019),Noob__Smoke (04-21-2019),scorpion-sf (04-26-2019)

Ahmadreza آواتار ها Senior Member
    علاقه مند به
    sonya
    تشکر شده 4,373 بار در 1,112 ارسال
    حالت من
    Bitafavot
    تگ شده
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ویترین مدال ها

با سلام خدمت دوستان...
    من خودم احتمالا بازی رو تهیه نمی کنم. ولی به طور کلی بخوام راجع به بازی نظر بدم (حاوی اسپویلر):

حاوی اسپویل اندینگ بازی

وقایع بازی به خوبی روایت شدند و داستان بسیار خوبی رو شاهد بودیم. این موضوع رو نمی تونم نادیده بگیرم. چون داستان بازی به قدری جذاب بود که آدمو جلب کنه تا آخر بشینه تماشا بکنه. ولی اندینگ بازی بسیار افتضاح بود و برای من به شخصه قابل تحمل نبود. به طور خلاصه بخوام بگم Raiden متوجه شد که هر دفعه توی هر تایم لاین، نبرد اون با لیوکنگ منجر به نابودی earthrealm می شه و تصمیم گرفت در یک اقدام تخیلی با لیوکنگ ترکیب بشه و ما شاهد Fire God Liu Kang باشیم. به صورت خیلی غیر واقعی و تخیلی این ترکیب باعث شد که لیوکنگ نسبت به تغییرات زمان ایمن بشه و بتونه نهایتا Kronika رو شکست بده. از اول هدف Kronika این بود که نیروهای اهریمنی رو به رهبری Shinnok و نیروهای خوب رو به رهبری Cetrion اداره کنه و با ایجاد یک نبرد بی پایان، بالانس رو در دنیا برقرار کنه. چون این بالانس به ضرر Earthrealm بود و هیچ کس نمی خواد درگیر یه جنگ بی پایان بشه در نتیجه نهایتا ترکیب Raiden و Liu Kang در جسم Liu Kang تونست که Kronika رو شکست بده.

من با تخیلی بودن موضوع هیچ مشکلی ندارم. توی نسخه قبلی هم دیدیم که جانی کیج و کسی کیج که آدم های معمولی بودن خیلی مسخره Shinnok رو شکست دادند! بنابراین برای کسی که نسخه های مختلف مورتال رو دنبال کرده، چنین رخداد غیرمعقولی که ترکیب Raiden با Liu Kang بتونه مقابل تغییر زمان ایمن باشه نباید خیلی پذیرش سختی داشته باشه.

نکته منفی از نظر من، بی معنی بودن کل استوری بازی هست. بعد از نابودی Kronika می بینیم که Raiden به شکل یه آدم معمولی ظاهر می شه و به Liu Kang می گه که من تا جایی که بتونم بهت کمک می کنم تاریخ رو از اول بنویسیم!! نکته اینه که اگه هر کس و ناکسی بتونه تاریخ رو بنویسه، پس اصلا Kronika چی کاره بوده از همون اول؟! هر خدایی بیاد یه ترکیبی بزنه قدرت جدید می گیره؟! تازه لیوکنگ که اصلا خدا نبود معلوم نبود توی استوری می گفت قدرت جین سنگ توی رگ هات هست! نسخه قبلی که نیروی سبز جانی بود الان لیوکنگ؟!

اینا مهم نیست. جدای از اون، کلیه وقایع بازی در این نسخه مثل اتحاد شوکان و تارکاتان و کوتال کان با کیتانا و پذیرش کیتانا به عنوان کیتانا کان یعنی رهبر outworld، نابودی Shaokahn، وقایع نیروهای ویژه و ... همشون بی معنی و بی مفهوم هستند و حتی بحث راجع به اون ها هم دوباره بی معنیه! یعنی عملا مرگ هایی که توی نسخه های مختلف رخ داده همشون بی معنیه چون قراره همه اینا از اول بازنویسی بشه!

من یادمه موقع ارائه نسخه MK 2011 یا MK 9 خود سازنده ها گفتند که با یک Reboot طرف هستیم که از اول داستان روایت بشه! حالا سه نسخه بعدش دوباره باید شاهد ریبوت واسه MK12 باشیم؟ اگه قرار باشه استوری بازی هیچ تغییری نکنه و هیچ عمق جدیدی به کرکتری اضافه نشه و هر دفعه داستان برگرده به اولش، خب پس چرا اصلا استوری رو می ذارید داخل بازی؟

کرکترهای جدید بازی از جمله کالکتور، ستریون و گراس هم هیچ عمقی نداشتند که آدم بخواد بگه ارزش حضورشون نسبت به کرکترهای کلاسیکی مثل میلنا، اسموک یا کنشی بیشتر باشه. حداقل توی نسخه قبلی راجع به کسی کیج، جکلین و دووراه استوری به خوبی روایت شد. ولی کرکترهای جدید این نسخه از نظر من اصلا جالب نبودند. به خصوص Geras که احتمالا چون توسط کرونیکا ایجاد شده و کرونیکا هم مرده در نتیجه توی نسخه های بعدی هم قطعا دیده نشه.

در کل من خیلی ناامید شدم و به نظرم نسبت به استوری MKX و Injustice 2 ضعیف تر بود و خیلی راحت اومدن گفتند که وقایع تمام استوری ها بی مفهومه و بعدا می تونیم تا قیام قیامت ریست بزنیم هرکار دلمون می خواد بکنیم و هر مرده ای رو زنده کنیم و هر برنده ای رو بازنده! پیش بردن استوری به این صورت از نظر من خیلی مضحک هست. باز هم من می گم که بیشترین مشکلم با پایان بازی هست و این که این پایان بازی باعث شد که کل وقایع مهمی که توی این نسخه رخ دادند، بی ارزش باشند و حتی بحث راجع بهشون هم بی ارزش بشه!

در کل کیفیت روایت بازی و دیالوگ ها خیلی خوب بود و اگه از 5 بخوایم نمره بدیم، همه چیش عالی بود به جز پایانش که می زنه توی ذوق آدم. ولی با توجه به کیفیت مناسبی که داشت فکر می کنم از نقدها هم نمره خوبی بگیره و موفقیت نسخه های قبلی رو از نظر فروش و نمره تکرار کنه. ولی فکر نمی کنم نسبت به اونا برتری خیلی زیادی داشته باشه.

There is no knowledge that is not power

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Ahmadreza از ایشان تشکر کرده اند:

alifat (04-28-2019),EMPEROR (05-29-2019),haghy (04-20-2019),Kaneki (07-14-2019),Mary Cage (04-21-2019),ProphetRyn (04-21-2019),raiden ermac kenshi (04-20-2019),ralas+++ (04-20-2019),Sina Sub Zero (04-21-2019)

کاربر تازه
    علاقه مند به
    None
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
    تگ شده
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ویدیو بخش داستانی دیدم ...
    ....
    مگه قرار نبود چند پایان داشته باشه ؟ فقط یکی بود که

و چرا اون زنه خیلی راحت اسکورپیون بتونه بکشه اه ازش نفرت دارم
    ویرایش توسط Dark Noob : 04-20-2019 در ساعت 11:26 PM

علاقه مند به
    liu-kang
    نوشته های وبلاگ
    1
    تگ شده
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ...

بنظرم اگه به عنوان یک نسخه جدا بهش نگا کنیم از همه استوری های قبلی خیلی بهتر ساخته شده و فقط با MK9 قابل مقایسه هست.

درسته آخرش یکمی تخیلی شد ولی واقعا برای مبارزه با یکی که از الدرگاد هم بالاتره همچین چیزی لازم بود. خودتون فک کنین کدوم یکی از کرکترای راستر تنهایی میتونست کرونیکا رو شکست بده؟

اندینگش هم قبول دارم کل داستان رو بی معنی کرد ولی امکان این هم هست که همون لوکنگ جهانو همونجوری که هست بزاره. ( چون تقریبا بالانس همه چی برقرار شده و بیشتر دشمنای ارثرلم از بین رفتن. مگه این که فقط روننت ها رو از بین ببره که 100% به نفع داستان سری های بعدی هست. )

البته من بودم اول اون دوورای آشغال رو از صحنه روزگار محو میکردم

Future Legend

7. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ProphetRyn از ایشان تشکر کرده اند:

Ahmadreza (04-23-2019),ralas+++ (04-21-2019)

کاربر تازه
    علاقه مند به
    sub-zero
    تشکر شده 7 بار در 2 ارسال
    حالت من
    Khaste
    تگ شده
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    سلام و درود.
    حس میکنم یکم دوستان دچار سردرگمی شدن. بعد 3 سال گفتم یه کامنت بذارم درباره ی داستان یه مختصر نگاهی داشته باشیم.
    ببینید کلا فضا نسبت به پایان ام کی 11 تویه تمامی فروم ها به شدت مصوم عه.
    اما یه سری از نکات جا مونده این وسط من چندتاش رو میگم به عنوان کسی که 18 ساله با این مجموعه دارم زندگی میکنم.
    1-اگر دقت کنید متوجه میشید که این پایان اصلا چیزی نبود که NRS میخواست و از سر اجبار این پایان ساخته شد و به سمت یک ریبوت دیگه همه چی سوق داده شد.چرا؟چونکه استارت همه چی از چپتر 15 ام کی 9 خورد.جایی که سیندل تک تک کارکتر های کلیدی رو کشت و همه چی رو داغون کرد.ام کی 9 از نظر داستانی بازخورد های فوق العاده ای داشت ولی واقعیت این که چپتر 15 ام کی 9 دلیل اصلی به وجود اومدن این تیپ داستان بود.
    NRS برای واقعیت پذیر بودن ماجرا و اون طرف برگردوندن کارکترای محبوب ایده ی سفر به زمان رو انتخاب کرد.ام کی ایکس و ام کی 11 از نظر داستانی فقط برای جمع کردن چپتر 15 ام کی 9 بود.
    2-هیییییییییچ الزامی تاکید می کنم هیییییییییچ الزامی برای ریبوت وجود نداره،چرا؟
    برگردیم به بهترین نسخه تاریخ سری از نظر داستان Mortal Kombat Deception. اگر حضور ذهن داشته باشید میدونید که اوناگا Invincible Army داشت.اسکورپین که تویه جریان ددلی آلاینس تویه سولنیدو پرت شده بود و مرده بود به واسطه ی برگشتن اوناگا مجددا زنده شد و قهرمان الدر گادز بود.
    زیاد طولانیش نمیکنم،همه رو تا این جا کش دادن تا دوباره همه رو زنده کنن با برگشتن اوناگا.
    چه طوری میتونه برگرده؟ساده اس،الان تویه تایم لاین جدیدی هستیم پس اوناگا پادشاه Outworld عه و شائوکان،ریکو و البته کوتال کان زیر دستاشن.دقیقا این نقطه همون جایی هستش که همه انتظار دارن مورتال کامبت های ایکس و 11 از نظر داستانی فدای داستان ام کی 9 شدن ولی مطمئن باشید ام کی 12 یا نهایتا 13 پایانی بر این سری با حماسی ترین داستان ممکن هستش.
    مطمئن باشید روند داستانی قبلی حفظ میشه و به هیچ عنوان باز نویسی رخ نمیده نه نوب سایبات حذف میشه و نه کوای لیانگ سایبر میشه.همه چی سر جاش میمونه چون بازگشت اوناگا یعنی تمام کامیدوگو ها رو داره.
    امیدوارم اطلاعات مفید بوده باشه.

9. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Sina Sub Zero از ایشان تشکر کرده اند:

Ahmadreza (04-23-2019),EMPEROR (05-29-2019),Kaneki (07-14-2019),ProphetRyn (04-22-2019)

secret آواتار ها کاربر سایت
    علاقه مند به
    noob-saibot
    تشکر شده 99 بار در 40 ارسال
    تگ شده
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ولی قبول دارین توی این بازی حداقل بجای لوکنگ باید فوجین قهرمان بازی می شد؟
    توی mkx اول استوری فقط ظاهر شد و دیگه خبری نشد ازش

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید secret از ایشان تشکر کرده است:

Noob__Smoke (04-21-2019)

علاقه مند به
    liu-kang
    نوشته های وبلاگ
    1
    تگ شده
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نوشته اصلی توسط secret [فقط اعضاء انجمن قادر به مشاهده لینک ها می باشند برای عضویت در سایت کلیک کنید]
    ولی قبول دارین ....
    نه اصلا قبول ندارم

همین دی ال سی براش خوبه راستر هم زیادیشه. انقدی که روی لوکنگ و اسکور و بقیه کرکترا تمرکز میشه هیچکی قبول نمیکنه یهو فوجین بیاد قهرمان شه. مثل کسی کیج توی ام کی ایکس
    Future Legend

علاقه مند به
    liu-kang
    نوشته های وبلاگ
    1
    تگ شده
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نوشته اصلی توسط poorya11 [فقط اعضاء انجمن قادر به مشاهده لینک ها می باشند برای عضویت در سایت کلیک کنید]
    ویدیو بخش داستانی دیدم ...
    ....
    مگه قرار نبود چند پایان داشته باشه ؟ فقط یکی بود که

و چرا اون زنه خیلی راحت اسکورپیون بتونه بکشه اه ازش نفرت دارم
    پایان های استوری

دو تا پایان استوری داریم بستگی به اینکه بار اول ببری یا بار دوم

اسپویل هر دو پایان

پایان اول لو کنگ و کیتانا تایم لاین جدیدو میسازن ( عاشقانه بازی )

پایان دوم لوکنگ و ریدن

Future Legend

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ProphetRyn از ایشان تشکر کرده اند:

Ahmadreza (04-23-2019),Mary Cage (04-23-2019)

pooyasubzero آواتار ها کاربر سایت
    علاقه مند به
    sub-zero
    تشکر شده 23 بار در 6 ارسال
    نوشته های وبلاگ
    1
    حالت من
    Movafagh
    تگ شده
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    من به شخصا استوری رو ندیدم ولی تا اونجایی که نظرات و اسپویلر ھا رو خوندم با ی استوری بد و اندینگ فوق العادھ افتضاح روبرو ھستیم .لیوکنگ ى مبارز عادیه که تا حالا دوبار زنده شده بعد یھو میاد کسی که از الدرگاد ھا ھم قویتر ھست رو شکست میده. این غیره قابل تحملھ
    نمره ى من 5 از 10(البته تا به اینجا امیدوارم نظرم عوض بشه)
    WARNING
    DEMON HUNTER
    IS
    NEAR

MHS10 آواتار ها کاربر سایت
    علاقه مند به
    taven
    تشکر شده 253 بار در 56 ارسال
    تگ شده
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    در کل استوری خوب و بسیار پیچیده ای رو شاهد بودیم. جوری که بازیکن باید حداقل دو سه بار استوری مد رو ببینه تا کامل بفهمه داستان بازی چیه.

ولی یکی دیگه از نقاط ضعف بازی نبودن صدا گذاران اصلی بعضی از شخصیت هایی مثل کینو و لیوکنگ بودن که کمی این شخصیت هارو برای گیمر غریبه کرده

haghy آواتار ها کاربر سایت
    علاقه مند به
    raven
    تشکر شده 635 بار در 291 ارسال
    حالت من
    Akhmoo
    تگ شده
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    بدترین بخش از این استوری ضعیف مرگ کرونیکاست.چجوری وقتی مرگ یه الدرگاد مثل شیناک غیرممکنه،مرگ یه ابر الدرگاد مثل کرونیکا توسط لیوکنگ ممکن میشه؟چرا آخه؟
    This is a free country but it's not RENT free country
    MR.Ditcovich

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید haghy از ایشان تشکر کرده است:

Kaneki (07-14-2019)

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین