نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: 10 اتفاق غیر منطقی و بی معنی در مورتال کمبت 11

1. 10 اتفاق غیر منطقی و بی معنی در مورتال کمبت 11

I.MJP آواتار ها مدیر پورتال
    علاقه مند به
    cassiecage
    تشکر شده 1,145 بار در 253 ارسال
    تگ شده
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    مورتال کمبت 11 موفقیت تجاری و مهمی را هنگام معرفی در آپریل 2019 تجربه کرد. این بازی مبارزه ای معروف به خاطر مبارزات، کنترل ها، تصاویر و داستان تقریبا یکپارچه آن مورد ستایش قرار گرفت و آن را به یکی از بهترین قسمت های سری مورتال کمبت تبدیل کرد. در حالیکه یوتیوبر ها و منتقدین مشغول تحسین بازی بودند، هواداران سر خود را به علت تناقصات و ناسازگاری های قسمت داستانی بازی می خاراندند. در اینجا موارد غیر منطقی و بی معنی در مورتال کمبت 11 را مورد بررسی قرار می دهیم.

10
    چرا آماده سازی بمب ها به بیشتر از ده دقیقه زمان احتیاج داشت؟
    در طول فصل های اولیه بازی، سونیا بلید همراهانی را در کنار خود داشت که به وی در نابودی ستون های قلعه ندررلم کمک می کردند. با استفاده از فن آوری پیشرفته و تعداد زیادی از همراهان (که احتمالا همه آموزش های لازم را سپری کرده بودند) آماده سازی و راه اندازی بمب ها نباید خیلی طول می کشید. حتی با وجود مرگ یک شخصیت کلاسیک که برای قلمروی زمین این فداکاری را انجام داد و در ادامه کسی کیج نقش مهم تری را ایفا کرد، هنوز هم وضعیتی است که نیاز به اتفاق افتادن نداشت.

9
    چگونه نوب سایبات هنوز زنده است؟
    در مورتال کمبت 2011 نایت وولف نوب سایبات را شکست داد و نینجای سایه را به سولاندو پرتاب کرد. سولاندو میتواند بدن های فانی و روح هایی که مستقیما به این گرداب جادویی پرتاب شده را از هم جدا کند. با این وجود دقیقا چگونه نوب سایبات توانست بازگردد؟ قبلا در اینتروهای ساب زیرو و بو رای چو در مورتال کمبت ایکس اشاره شده بود که نوب سایبات در تایم لاین فعلی زنده است، حال که او سالم وصحیح بازگشته است، چگونه او حتی زنده است؟ ما سزاوار توضیح هستیم.

8
    چرا ساب زیرو و نوب سایبات همدیگر را نمی شناختند؟
    در تایم لاین فعلی کوای لیانگ و نوب سایبات برای اولین بار در اواخر مورتال کمبت 9 یکدیگر را ملاقات کردند. در ان زمان کوای لیانگ سایبر ساب زیرو بود و از وضعیت مشابه خود و برادر بزرگترش ابراز تاسف کرد. حال که آن ها دوباره در مورتال کمبت 11 همدیگر را ملاقات کردند، چرا مانند کسانی که برای اولین بار یکدیگر را دیده اند رفتار میکنند؟ ممکن است کسی تصور کند که این دیدار مجدد بین برادرها که زمان زیادی برای آن انتظار کشیده شده باید اهمیت، کشمکش و بیشتر از همه احساسات بیشتری داشته باشد.

7
    چرا نوب سایبات کسی نبود که اسکورپیون را به قتل برساند؟
    این یک راه حلی به پایان دادن قوس داستانی هر دوی نوب سایبات و اسکورپیون بود. نفرت اسکوریپون از بیهان ( ساب زیروی بزرگتر و نوب سایبات) همان چیزی است که منجر به مرگ اشتباه بیهان در تایم لاین فعلی شد. کوان چی کسی بود که قبیله شیرای رایو را قتل عام کرد و البته در مورتال کمبت ایکس عدالت در حق او روا شد. نوب سایبات با کشتن هانزو هاساشی، اسکورپیون اصلاح شده، نشان میداد که چگونه سرانجام انتقام باز میگردد و شما را شکار میکند. چه فرصت هدر رفته ای... حال دی وورا به خاطر کشتن استاد بزرگ هاساشی و دو شخصیت محبوب، ملینا و باراکا، از قدرت گسترده تری در دنیای مورتال کمبت برخوردار است.

6
    تغییر پیشینه اسکارلت
    اسکارلت در تایم لاین فعلی بازیهای مورتال کمبت معرفی شد. طبق بیوگرافی او در مورتال کمبت 9، موجودی بود که توسط شائوکان ساخته شده بود. نینجای قرمز رنگ، از خون مبارزهای کشته شده اوت ورلد از جنگ های قبلی متولد شده بود. پس چرا او به یکباره و ناگهانی به یک یتیم فانی اوت ورلدی که توسط شائوکان به فرزندخواندگی پذیرفته شده و به یادگیری جادوی خون پرداخته، تبدیل می شود؟ اگرچه این عمق شخصیتی بیشتری به او میبخشد اما با مفهوم و معرفی اولیه (و رسمی) او به هیچ وجه مطابقت ندارد.

5
    چگونه کیتانا قادر به مبارزه و شکست دادن شائوکان است؟
    ترکیب های قدرتمندی همچون قهرمانِ قلمروی زمین لیوکنگ و ریدن قدرتمند شده توسط خدایان ارشد توانستند شائوکان را در مورتال کمبت (2011) شکست دهند. پس چگونه کیتانا بدون هیچ پشتوانه ای توانست شائوکان را شکست دهد تا از آن صحبت شود؟ چگونه این امکان پذیر است در حالیکه او حتی نتوانست سیندل را شکست دهد؟
    و نکته ی دیگر، چرا او را کیتانا کان نامیده شد؟ از نظر فنی از زمانی که لقب ملینا کانوم بود و این نشان میداد حاکمان زن اوت ورلد کانوم نامیده می شدند، او باید کیتانا کانوم نامیده می شد.

4
    چگونه جکی یا جکس قادر به ضرب و شتم ستریون بودند؟
    در کنار اینکه تاج کرونیکا باید آن ها را می کشت، آنها هنوز هم نمیتوانند یک خدای ارشد را شکست دهند. در مورتال کمبت ایکس جانی و کسی کیج در کنار ریدن تنها کسانی بودند که توانستند یک خدای ارشد را شکست دهند. این به خاطر یک قدرت باستانی از نژاد انسانی جنگجو بود (که به آن ها ارث رسیده بود) ستریون می نواند به اندازه زمین بزرگ شود و با پرتوی انرژی خود میتواند مخالفان را نابود کند. چرا او نتوانست بریگزها را شکست دهد؟

3
    هیچ کدام از تصمیمات ریدن اشتباه نبود
    تمام نقص ها و اشتباهات ریدن ( که بعضی از آن ها به هیچ وجه قابل فراموش شدن نیست) بلافاصله توسط کرونیکا از بین رفت. محافط طمان فاش کرد که او تایم لاین های مختلف را به شکلی که در نهایت خدای رعد و قهرمان زمین با یکدیگر مبارزه میکنند، دستکاری می کند. بنابراین، اشتباهات هشت سال گذشته ریدن و تحول های شخصیتی او همگی توسط قدرتی بالاتر دستکاری و انجام شده است؟
    علاوه بر این، بازیکنان در این بازی حتی نمی توانند از دارک ریدن به اندازه کافی لذت ببرند، یک فرصت از دست رفته ی دیگر...

2
    چگونه فراست با ریدن ارتباط دارد؟
    تنها نمایشی که از شخصیت فراست نمایش داده می شود شخصیتی است که نیاز به تایید مافوق خود دارد. با این حال او این مسئله را که نگرانی ها و وفاداری های او با لین کوئی مرتبط است را تنها با حضور کوای لیانگ/ساب زیرو نشان میدهد؛ پس او چگونه از ریدن عصبانی است در حالیکه هنوز قدرت خود را نشناخته است؟ به غیر از کمیک های مورتال کمبت ایکس که به او گفته شده بود برای پیدا کردن استاد بزرگ جدید به لین کوئی بپیوندد، هیچ ارتباطی بین او و ریدن دیده نمی شود. اتفاقیی عجیب و خودسرانه

1
    همه چیز در رابطه با نقشه کرونیکا
    چرا کرونیکا فقط ریدن را کمی زودتر پاک نمی کرد؟ چرا او تمام نیروهای اوت ورلد و ندررلم را به جای بعضی از آن ها برنگرداند؟ در مقابل چرا او مانع ورود نیروهای ارث رلم به تایم لاین تلفیقی نشد؟ چرا او به ریدن گفت که کلید شکست دادن او ادغام لو (ریدن) و لیوکنگ خواهد بود؟ اگر او توانایی برگرداندن زمان را دارد و میتواند زمان را متوقف کند چرا او هنگامی که ریدن رونانت لیوکنگ را شکست داد، کاری انجام نداد و مانع ادغام لیوکنگ و ریدن نشد؟

تناقضات در هشت سال گذشته مسئله بزرگی برای فرانچایز مورتال کمبت بوده است. در حالی که کیفیت و ارائه حالت داستان بهبود یافته است، تیم روایتگر نیاز به حفظ قوام در پهنه وسیع تر و بزرگتر دارد. ندررلم استودیو (سابقا میدوی) استانداردی برای داستان پردازی قوی در بازی های مبارزه ای تعیین کرد؛ اکنون آنها نیاز دارند و باید اصالت خود را حفظ کنند.

توجه: مطلب بالا تماما ترجمه می باشد و هیچ تصرف و تحریفی در آن ایجاد نشده است!!!
    تاریخ انتشار مقاله هم متعلق به چند روز گذشته می باشد.
    [فقط اعضاء انجمن قادر به مشاهده لینک ها می باشند برای عضویت در سایت کلیک کنید]

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید I.MJP از ایشان تشکر کرده اند:

.shayan. (09-28-2019),AS-SCORPION (09-28-2019),Dark Noob (09-27-2019),DFSHINNOK7 (09-27-2019),haghy (10-03-2019),Holy Ninja (09-29-2019),Mary Cage (09-29-2019),Nafas.zare (09-30-2019),thomas (09-29-2019)

Dark Noob آواتار ها Senior Member
    علاقه مند به
    jade
    تشکر شده 2,762 بار در 946 ارسال
    نوشته های وبلاگ
    13
    حالت من
    Mashghool
    تگ شده
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    درود،اول از همه خواستم بگم مرسی بابت مقاله ولی بعدش فهمیدم که ترجمست(booooo)
    مرسی بابت ترجمه!
    راستش لازم دونستم به عنوان یه فن تقریبا قدیمی مورتال کامبت یه سری حرفایی رو بزنم و خودمو خالی کنم
    با اینکه بازی هنوز کرک نشده و فرصت نکردم که استوری رو شخصا انجام بدم ولی همشو توی یوتیوب دیدم و متاسفانه باید بگم جزو پر سوتی ترین و پر کمبود ترین استوری های اخیر بود.
    میتونستن خیییلی بیشتر به داستان و شخصیتا پر و بال بدن و نوآوری بوجود بیارن
    اینکه همش توی نقش شخصیتای مثبت بازی میکنیم و شخصیتای مثبت دست جلو رو دارن واقعا مسخره و تکراری شده.
    اینکه همیشه یه نفر شرور مطلقه و بقیه مثبت مطلق واقعا مسخرست.
    متاسفانه ساخت بازی اینجاستیس روی شرکت ندررلم تاثیر گذاشته و داستانو بیشتر از همیشه سوپرهیرویی کرده بودن.
    با وجود اینکه سعی کرده بودن با برگردوندن شخصیتای قدیمی به ما حس و حال نوستالژیک بدن ولی برای من که تاثیر گذار نبود و ناامید شدم.

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Dark Noob از ایشان تشکر کرده است:

I.MJP (09-28-2019)

کاربر تازه
    علاقه مند به
    None
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
    تگ شده
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    سلام.
    من تازه عضو شدم. این حرفا چیه که شما می گید؟
    اصلا شخصیت های بازی و داستان بازی رو نمی دونم.مخصوصا جدیدهاشو. گرچه یه چیزایی در زومجی خوندم ولی مثل شما بلد نیستم.
    فقط نسخه های سه و چهار و پنج و نه رو بازی کردم.
    گرچه چهار رو از همه بیشتر دوست دارم.
    میشه بگید تا الان یعنی نسخه ی آخر کی برنده شده؟ یعنی مثبت ها یا منفی ها؟
    راستی ساب زیرو چی شد؟ من ساب زیرو رو دوست دارم
    دشمنان زمین تونستند زمین رو بگیرند یا نه؟
    میشه یکی توضیح بده. آخه سیستم من mk10 ,11 رو نمیکشه. تازه بکشه هم انگلیسی بلد نیستم تا داستانش رو بفهمم.

AS-SCORPION آواتار ها Senior Member
    علاقه مند به
    kano
    تشکر شده 3,370 بار در 973 ارسال
    حالت من
    Badjens
    تگ شده
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ویترین مدال ها

نوشته اصلی توسط amirhossein152
    سلام.
    من تازه عضو شدم. این حرفا چیه که شما می گید؟
    اصلا شخصیت های بازی و داستان بازی رو نمی دونم.مخصوصا جدیدهاشو. گرچه یه چیزایی در زومجی خوندم ولی مثل شما بلد نیستم.
    فقط نسخه های سه و چهار و پنج و نه رو بازی کردم.
    گرچه چهار رو از همه بیشتر دوست دارم.
    میشه بگید تا الان یعنی نسخه ی آخر کی برنده شده؟ یعنی مثبت ها یا منفی ها؟
    راستی ساب زیرو چی شد؟ من ساب زیرو رو دوست دارم
    دشمنان زمین تونستند زمین رو بگیرند یا نه؟
    میشه یکی توضیح بده. آخه سیستم من mk10 ,11 رو نمیکشه. تازه بکشه هم انگلیسی بلد نیستم تا داستانش رو بفهمم.
    سلام دوست عزیز اندینگ های داستانی و استوری مود مورتال ایکس تو فروم خودمون کامل هست و علاوه بر اون تو یوتیوب هم همه ویدیو ها موجود هست میتونی از اونجا از داستان کامل مورتال کامبت اطلاع پیدا کنی.

---------------------------

از ریپلای کردن به دوست جدیدمون که رد بشیم و به خود مورتال کامبت 11 برسیم فقط و فقط به یه نتیجه میرسید استدیو ندر رلم فقط یه ابزار پول در آوردن برای کمپانی برادران وارنر شده و این بازی برای منی که هم از لحاظ داستانی هم از لحاظ بخش آنلاین وقت زیادی برای سری بازی مورتال گذاشتم هیچ معنی نمیده.
    در حال حاظر تنها چیزایی که میتونید توی سری های جدید مورتال کامبت پیدا کنید گرافیک و خشونت بیشتره.
    ویرایش توسط AS-SCORPION : 09-29-2019 در ساعت 01:25 PM

There Should Always be an
    AS

7. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید AS-SCORPION از ایشان تشکر کرده اند:

Dark Noob (09-29-2019),I.MJP (10-02-2019)